Przysposobienie Biblioteczne

W pochmurny dzień Bibliotekę szkolną odwiedzili uczniowie klasy IId, IIe, IVa, IVb.
Uczniowie z kl. IVa i IVb przyszli na lekcję wraz z Panią Jolantą Gołębiowską.
Dzieci uczestniczyły w lekcji przysposobienia bibliotecznego.

img_20161103_112312

Podczas zajęć dowiedziały się jak wygląda praca w bibliotece, jakie są zasady korzystania z księgozbioru.
W Czytelni Dzieci dowiedziały się, że tutaj są książki,  gazety i czasopisma, które można czytać na miejscu. Niektóre z czasopism można wypożyczać do domu.
W tym miejscu znajdują się także komputery dla Czytelników i można z nich korzystać
.
A jak można znaleźć książkę? – biblioteka ma ich bardzo dużo. Służy do tego katalog.
Może występować w trzech postaciach jako katalog rzeczowy, alfabetyczny lub tytułowy.
A gdy w szkole jest zadanie – skąd się wzięła nazwa Lębork, albo jacy sławni ludzie żyli  w Lęborku,
to wtedy koniecznie trzeba odwiedzić Czytelnię, bo tu są książki o historii naszego miasta.

img_20161103_105405     img_20161103_125436