Promujemy zdrowe żywienie

w naszej szkole

Promujemy zdrowe żywienie w naszej szkole

Nawyki żywieniowe kształtują się od najmłodszych lat życia, dlatego uczymy  w  szkole  dzieci, jak prawidłowo powinny  się odżywiać. Uczniowie spożywający w naszej placówce posiłki otrzymują obiad składający się z zupy, drugiego dania, kompotu owocowego lub wody mineralnej oraz owocu.

Posiłki oferowane naszym uczniom spełniają wymagania  jakościowe  i mają wartość odżywczą, w tym energetyczną, dostosowaną do wieku uczniów. W szklonym menu występują urozmaicone środki spożywcze zgodne z wymaganiami Ministra Zdrowia.  Tygodniowy jadłospis zawiera nie więcej niż jedną porcję potrawy smażonej. Do przyrządzania dań wybieramy surowce najwyższej jakości od lokalnych dostawców. W szkolnym zestawie dań znajduje się chude mięso oraz morskie ryby dostarczające pełnowartościowego białka i wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3.

W naszej szkole obserwuje się  różne jednostki chorobowe, m. in. otyłość i nadwaga, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, alergie pokarmowe. Patogenezą  ich w dużej mierze są nieprawidłowe i źle zbilansowane  posiłki. Wychodząc naprzeciw w naszej stołówce serwujemy odpowiednio dobraną dietę .

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra z 26 lipca 2016  nasze obiady mają ograniczoną ilość soli do potraw oraz nie posiadają żadnych substancji wzbogacających smak i zapach, posiłki doprawiane są naturalnymi przyprawami bądź świeżymi ziołami.   W całodziennym przygotowywaniu posiłków wykorzystujemy piec konwekcyjno -parowy jako  nowoczesną technologię przygotowywania potraw. Dzięki temu praktycznie  do zera obniżyliśmy ilość oleju dodawanego do potraw zachowując przy tym smak, zapach, barwę i konsystencję  potraw.

20161206_102901 20161206_103038 20161206_113314 20161206_103116 20151007_113312

Uczestniczymy w programach:

bezpieczne_wakacje_180_150