Poranek z ,,Czerwonym Kapturkiem’’ w bibliotece

Poranek z ,,Czerwonym Kapturkiem’’ w bibliotece

Dzieci z klasy I c gościły w bibliotece szkolnej. W bardzo miłej atmosferze we wtorkowy poranek dzieci wysłuchały bajki o ,,Czerwonym Kapturku’’, a następnie odpowiadały na pytania związane z treścią opowiadania. Świetnie sobie poradziły, a nawet znalazły  morał : ,,Zawsze należy słuchać rodziców’’. Gdyby Czerwony Kapturek nie poszedł na skróty…..kto nie wie co się stało niech przeczyta tą bajkę. Ale to nie koniec naszej zabawy. Dzieci wysłuchały również fragmentu bajki ,,Czerwony Kapturek’’, w którym chochlik pozamieniał wyrazy. Dzieci znalazły wszystkie pomyłki. Na zakończenie pierwszaki przypominały jak należy zachowywać się w bibliotece oraz o poszanowaniu książki. Dzieci, które płynnie czytają wypożyczyły wybraną książkę. To początek przygody z biblioteką.

Uczestniczymy w programach:

bezpieczne_wakacje_180_150