Piłkarz z Lęborka w kadrze Polski U-16 - Mateusz Żukowski

Piłkarz z Lęborka w kadrze Polski U-16 – Mateusz Żukowski

Mateusz Żukowski powołany do Reprezentacji Polski U-16

 

Selekcjoner reprezentacji Polski U-16 (rocznik 2001) Bartłomiej Zalewski ogłosił nazwiska zawodników powołanych na towarzyski wyjazdowy dwumecz z Rumunią. Wśród powołanych młodych piłkarzy, którzy 23 i 25 maja o godz. 18 zagrają w Bufei znalazł się Mateusz Żukowski (Lechia Gdańsk). To pierwsze w karierze Mateusza powołanie do Kadry Polski. Trzymamy kciuki za wychowanka Pogoni!

 

Urodzony 23 listopada 2001 roku zawodnik to jedyny zawodnik Lechii powołany na mecz z Rumunią. Mocno trzymamy kciuki za młodego zawodnika, który pierwsze, ale też i drugie piłkarskie kroki stawiał w Lęborku pod okiem trenera Andrzeja Małeckiego. Przez wiele lat uczęszczał do klasy sportowej w Szkole Podstawowej nr 3 w Lęborku. Mateusz często odwiedza swoich kolegów z Pogoni, bywa też jako widz na naszym stadionie.

 

Żukowski występuje w tym sezonie w zespołach Juniorów Starszych i Młodszych Gdańskiej Lechii. Jest to jego drugi sezon w barwach biało-zielonych. Ten sezon Mateusz zaczął w juniorach młodszych, a po świetnych recenzjach dostał szansę treningów z juniorami starszymi. 22 października 2016 mając dokładnie 14 lat i 11 miesięcy zadebiutował w Centralnej Lidze Juniorów „A” grając 30 minut w wygranym przez Lechię meczu z Górnikiem Zabrze. Tydzień później rozegrał 45 minut także w wygranym spotkaniu w Lubinie z Zagłębiem. Z kolejnych meczach grywał naprzemiennie w Juniorach Młodszych i Starszych. Regularnie występuje także w Kadrze Pomorza. W ostatnim czasie gra na pozycji napastnika.

 

Link: http://www.90minut.pl/news/277/news2775135-U-16-Kadra-na-dwumecz-z-Rumunia.html

 

Uczestniczymy w programach:

bezpieczne_wakacje_180_150