Pierwszaki w bibliotece

Pierwszaki w bibliotece

W miesiącu październiku gościliśmy w bibliotece uczniów trzech klas I na pierwszej lekcji bibliotecznej.

Pierwszaki zapoznały się z pomieszczeniem biblioteki,  poznały zasady zachowania się w bibliotece i sposób wypożyczania książek.

Nie mogło też zabraknąć rozmów o poszanowaniu książek.
Dzieci posłuchały bajki pt. ,,Czerwony kapturek’’ w dwóch wersjach. Pierwsza to znane opowiadanie z dzieciństwa, natomiast w drugiej chochlik pozmieniał wyrazy np. zamiast Czerwony Kapturek dzieci usłyszały Zielony Kapturek, zamiast leśniczego pojawił się listonosz, a strasznego wilka zastąpił smok. Na szczęście dzieci uporządkowały bajkę, co przyniosło im wiele radości.  Od tej chwili pierwszaki stały się oficjalnymi czytelnikami naszej biblioteki. Wierzymy, że będą chciały tutaj zaglądać jak najczęściej.

Uczestniczymy w programach:

bezpieczne_wakacje_180_150