TITLE

DESCRIPTION

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Racibórz w legendach i tajemnicach”

W raciborskiej bibliotece rozstrzygnięto Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Racibórz w legendach i tajemnicach” organizowany w ramach obchodów 800-lecia nadania praw miejskich.
Przedmiotem konkursu było wykonanie ilustracji, pracy komputerowej, kukiełki lub pracy przestrzennej tematycznie związanej z historią Raciborza. W konkursie wzięło udział 249 uczestników w wieku od 3 do 21 lat z Raciborza i powiatu raciborskiego oraz Tarnowa, Zamościa, Woli Ocieckiej, Lęborka, Łowczy, Kietrza, Łanów, Zabłudowa, Ropczyc oraz Wiskitek.
Ilustracje nawiązywały m. in. do legend: „O pięknej pasterce i księciu z Raciborza, „Chusta od ducha”, „Legendarne początki Raciborza”, „Eufemia z Raciborza”, „Świnia w worku”, „Ognisty mężczyzna na drodze” i „O Tatarach pod Raciborzem”. Kukiełki z kolei najczęściej przedstawiały księcia Racibora i Eufemię.
W kategorii – grafika komputerowa
III miejsce – Julia Trybowska Lębork– „Zamek Piastowski w Raciborzu”.
Opiekun Ewa Makurat

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Uczestniczymy w programach:

bezpieczne_wakacje_180_150