Ogólnopolski Konkurs Historyczny

,,Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”

Ogólnopolski Konkurs Historyczny ,,Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”

Wystartowała kolejna edycja znanego konkursu historycznego, który cieszy się sporym zainteresowaniem wśród uczniów. Jego zakres tematyczny jest bardzo szczegółowy. Pytania wymagają od uczniów często żmudnej i samodzielnej pracy. Uczestnicy muszą popisać się wiedzą dotyczącą militariów, malarstwa historycznego i faktów z epoki. Tegoroczna edycja sprawdza wiedzę z lat 1768-1863 i obejmuje wszystkie zrywy niepodległościowe Polaków.

Etap szkolny odbył się 7 listopada. Do etapu rejonowego zakwalifikowali się:

1.Maksymilian Młyński- VS

2.Roksana Baranowska-VIB

3.Marta Bonemberg- VI B

Powodzenia na kolejnym etapie konkursu.

Uczestniczymy w programach:

bezpieczne_wakacje_180_150