Niesamowity świat higieny jamy ustnej

Niesamowity świat higieny jamy ustnej

Informujemy, że nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego Programu edukacji stomatologicznej „Niesamowity świat higieny jamy ustnej” przygotowanego przez ekspertów Instytutu Blend-a-med Oral-B oraz Disney Polska.

Wiek 6-7 lat to najlepszy czas, aby pomóc dzieciom wykształcić towarzyszące im już przez całe życie pozytywne nawyki dbania o higienę jamy ustnej. Chcemy zaangażować dzieci w zajęcia, podczas których zdobędą niezbędną wiedzę na temat higieny jamy ustnej, dbania o zęby, sposobów i częstotliwości prawidłowego szczotkowania zębów oraz przełamania bariery regularnych wizyt stomatologicznych.

Dzieci dzięki uczestnictwie w Programie dowiedzą się, jak ważne jest dbanie o stan zębów już od najmłodszych lat.

Program przeznaczony jest dla uczniów klas I i II. Dziecko zostanie zakwalifikowane do Programu po pisemnym wyrażaniu zgody przez rodzica. Deklaracje imienne zostaną rozdane uczniom.

Cały program będzie zakończony certyfikatem imiennym dla każdego dziecka.

Szczegóły programu znajdują się na stronie internetowej http://oralb.pelargos.pl/

Uczestniczymy w programach:

bezpieczne_wakacje_180_150