Młodzi Liderzy

Młodzi Liderzy

 

 

Świetnie radzą sobie w rozgrywkach junior D2 młodzi piłkarze Pogoni/Trójki Lębork. Zawodnicy trenera Andrzeja Małeckiego po 10 ligowych kolejkach prowadzą w rozgrywkach notując 9 zwycięstw i 1 porażkę. Bilans bramkowy to 46 strzelonych bramek (18 z nich to zasługa Piotra Derby) i tylko 4 stracone gole.

 

Nasz zespół wyprzedza m.in. jeden z lepszych na Pomorzu klub młodzieżowy UKS Jedynkę Reda czy zaplecze Arki Gdynia, Akademię Piłkarską KP Gdynia.

 

Zespół 2005/2006 gra pod nazwą Pogoń/UKS Trójka Lębork. To efekt ścisłej współpracy pomiędzy Pogonią, a Uczniowskim Klubem Sportowym „Trójka” działającym przy Szkole Podstawowej nr 3 w Lęborku. Większość zawodników drużyny uczęszcza do klasy sportowej SP nr 3.

 

Dobry początek sezonu to także efekt solidnych przygotowań. W sierpniu zawodnicy dwukrotnie uczestniczyli w obozie dochodzeniowym na bazie Szkoły Podstawowej nr 3. Na pierwszym zgrupowaniu pracowano głównie nad wytrzymałością i siłą, na drugim szlifowana była sprawność i technika. Specjalistyczne treningi zaliczyli także bramkarze. Przerywnikiem w obozowym życiu były zajęcia z ZUMBY z Panią Izabelą Grzenkowicz.

 

– W ferie zimowe planowany jest kolejny obóz sportowy. Jestem po rozmowie z rodzicami, bo współpraca z nimi układa się bardzo fajnie. Zadecydowaliśmy, że obóz zimowy zorganizujemy w Hotelu „Mistral” w Gniewinie – mówi trener zespołu Andrzej Małecki. – To ambitny cel, bo warunki tam są świetne, a co za tym idzie i koszty nie małe. Wierzę, że razem uda nam się spiąć budżet. Z obecnego sezonu i gry jaką prezentujemy jestem zadowolony. W tym sezonie przeszliśmy na większe boisko, 9 zawodników w polu, to dla chłopców była duża zmiana.

 

Dobra gra poskutkowała konsultacjami Kadry Pomorza rocznika 2005. Na początku października pięciu zawodników: Patryk Bandrowski, Piotr Derba, Olaf Noryśkiewicz, Nikodem Pniewski i Patryk Śliwiński uczestniczyli w konsultacji szkoleniowej w Słupsku. Trener Kadry Paweł Wypij pozytywnie ocenił umiejętności zawodników Pogoni i zapowiedział kolejne powołania.

 

Kadra Pogoń/Trójka Lębork 2005/2006:

 

Patryk Bandrowski
Jakub Bladoszewski
Oliwier Dawidowicz
Mikołaj Degler
Piotr Derba
Maksymilian Dudczak
Nikodem Kotlowski
Mateusz Kubisiak
Oskar Lambrecht
Kacper Lechończak
Mikołaj Miłosz
Alan Miotk
Olaf Noryśkiewicz
Szymon Nowocień
Marcel Pawelczyk
Nikodem Pniewski
Dawid Pokuć
Patryk Śliwiński
Kacper Smentoch
Kacper Stolicki
Mikołaj Tolas
Aleksander Wojciechowski
Szymon Wolski
Kacper Wrześniewski
Kacper Zadrużyński
Maksymilian Zawisza

 

Uczestniczymy w programach:

bezpieczne_wakacje_180_150