Młodzi Liderzy

Świetnie radzą sobie w rozgrywkach junior D2 młodzi piłkarze Pogoni/Trójki Lębork. Zawodnicy trenera Andrzeja Małeckiego po 10 ligowych kolejkach prowadzą w rozgrywkach notując 9 zwycięstw i 1 porażkę. Bilans bramkowy to 46 strzelonych bramek (18 z nich to zasługa Piotra Derby) i tylko 4 stracone gole.

Nasz zespół wyprzedza m.in. jeden z lepszych na Pomorzu klub młodzieżowy UKS Jedynkę Reda czy zaplecze Arki Gdynia, Akademię Piłkarską KP Gdynia.

Zespół 2005/2006 gra pod nazwą Pogoń/UKS Trójka Lębork. To efekt ścisłej współpracy pomiędzy Pogonią, a Uczniowskim Klubem Sportowym „Trójka” działającym przy Szkole Podstawowej nr 3 w Lęborku. Większość zawodników drużyny uczęszcza do klasy sportowej SP nr 3.

Dobry początek sezonu to także efekt solidnych przygotowań. W sierpniu zawodnicy dwukrotnie uczestniczyli w obozie dochodzeniowym na bazie Szkoły Podstawowej nr 3. Na pierwszym zgrupowaniu pracowano głównie nad wytrzymałością i siłą, na drugim szlifowana była sprawność i technika. Specjalistyczne treningi zaliczyli także bramkarze. Przerywnikiem w obozowym życiu były zajęcia z ZUMBY z Panią Izabelą Grzenkowicz.

– W ferie zimowe planowany jest kolejny obóz sportowy. Jestem po rozmowie z rodzicami, bo współpraca z nimi układa się bardzo fajnie. Zadecydowaliśmy, że obóz zimowy zorganizujemy w Hotelu „Mistral” w Gniewinie – mówi trener zespołu Andrzej Małecki. – To ambitny cel, bo warunki tam są świetne, a co za tym idzie i koszty nie małe. Wierzę, że razem uda nam się spiąć budżet. Z obecnego sezonu i gry jaką prezentujemy jestem zadowolony. W tym sezonie przeszliśmy na większe boisko, 9 zawodników w polu, to dla chłopców była duża zmiana.

Dobra gra poskutkowała konsultacjami Kadry Pomorza rocznika 2005. Na początku października pięciu zawodników: Patryk Bandrowski, Piotr Derba, Olaf Noryśkiewicz, Nikodem Pniewski i Patryk Śliwiński uczestniczyli w konsultacji szkoleniowej w Słupsku. Trener Kadry Paweł Wypij pozytywnie ocenił umiejętności zawodników Pogoni i zapowiedział kolejne powołania.

Kadra Pogoń/Trójka Lębork 2005/2006:

Patryk Bandrowski
Jakub Bladoszewski