Matematyczne zmagania pierwszaków

Matematyczne zmagania pierwszaków

Dnia 30 maja  uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym dla klas pierwszych, zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 7. Naszą szkołę reprezentowało 6 uczniów, z każdej klasy 3 przedstawicieli, którzy w mini konkursach klasowych osiągali najlepsze wyniki.

Podczas konkursu  dzieci mogły wykazać się wiadomościami  i umiejętnościami z zakresu: rozwiązywania złożonych zadań tekstowych, sprawnego liczenia,  logicznego myślenia i rozumienia pojęć matematycznych. Każdy z uczestników rozwiązywał  przygotowany  zestaw zadań i łamigłówek matematycznych. Po zakończeniu zmagań prace zostały sprawdzone i wyłoniono zwycięzców.

Czołowe miejsca zdobyli:

       II miejsce zajął Jakub Ryszkiewicz-uczeń klasy I a

       III miejsce zajęła Maja Żarłok-uczennica z klasy I b

 

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Uczestniczymy w programach:

bezpieczne_wakacje_180_150