MALI RATOWNICY

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Na początku dzieci uważnie wysłuchały jak istotne są pierwsze chwile w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia oraz jak należy się w takiej sytuacji zachować. Przy okazji uczniowie przeszli krótki kurs profesjonalnego wzywania pomocy oraz rzetelnego przekazywania informacji dotyczących nieszczęśliwego zdarzenia. Następnie, każdy z uczestników mógł wykorzystać zdobyte informacje podczas ćwiczeń z użyciem fantomów.

Dzieci z prawdziwym zaangażowaniem przystępowały do zajęć motywowane faktem, iż wiedza o tym, jak należy nieść pomoc, może uratować czyjeś życie…

Zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej zostały przeprowadzone w następujących klasach: VIb, IIId, Ia, IVa, IVb, Vb, IIIe, IVc, VIs, VIa.

W pozostałych klasach zajęcia zostaną również  przeprowadzone.
Kamila Wrońska