Lekcja Biblioteczna

,,Życie i twórczość Janusza Korczaka”

Lekcja Biblioteczna -,,Życie i twórczość Janusza Korczaka”

Klasy VIa i VIs uczestniczyły w lekcji bibliotecznej ,,Życie i twórczość Janusza Korczaka”.

 

img_20161103_114737

 

,,Nie zmuszaj dzieci do aktywności, lecz wyzwalaj ich aktywność”.
,,Nie każ myśleć, lecz twórz warunki do myślenia”.
,,Nie żądaj, lecz przekonuj”.
Pozwól dziecku pytać i powoli rozwijaj jego umysły tak, aby samo chciało wiedzieć”.

 

To kilka rad Janusza Korczak ps. „Stary Doktor” lub „Pan Doktor’’, właściwie Henryk Goldszmit, ur. 22 lipca 1878 lub 1879 w Warszawie, wybitnego pedagoga, lekarza, pisarza, a przede wszystkim opiekuna dzieci, prekursora działań na rzecz praw dziecka-człowieka. W latach 1912–1942 założył i prowadził Dom Sierot – dla dzieci żydowskich w Warszawie.   W 1921 roku powstała filia Domu Sierot „Różyczka” ,w której organizowano kolonie dla dzieci Domu Sierot i innych sierocińców warszawskich.

 

Janusz Korczak zmarł wraz z dziećmi w obozie koncentracyjnym w Treblince w 1942r.

Uczestniczymy w programach:

bezpieczne_wakacje_180_150