Dzień Postaci z Bajek

Lekcja Biblioteczna – Dzień Postaci z Bajek

 

Dnia 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.

 

Biblioteka szkolna włączyła się w obchody tego radosnego święta. Dzieci z klasy II c miło spędziły czas w bibliotece. Były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, zagadki. W bajce pt.: ,,Czerwony Kapturek’’ złośliwy chochlik pozamieniał dużo wyrazów , dzieci miały za zadanie odszukać błędy i ,,naprawić’’ bajeczkę.
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane. Zapraszamy więc do naszej placówki po książki dla dzieci i czytajmy dzieciom każdego dnia.

 

Uczestniczymy w programach:

bezpieczne_wakacje_180_150