Lekcja biblioteczna 21 lutego

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Lekcja biblioteczna 21 lutego – Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Dzieci ze świetlicy szkolnej wzięły udział w lekcji bibliotecznej, która dotyczyła Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.

Uczniowie dowiedzieli się, że święto to upamiętnia wydarzenia w Bangladeszu, gdzie w 1952 roku pięciu studentów Uniwersytetu w Dhace zginęło podczas demonstracji  w której domagano się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego. Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego ma w założeniu dopomóc w ochronie różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego.

Dzieci napisały również dyktando, bo ojczysty język to nie tylko piękna wymowa, regionalizmy, ale również poprawna pisownia wyrazów.

IMG_20180223_081304

Uczestniczymy w programach:

bezpieczne_wakacje_180_150