Koło Wolontariatu w akcji MEN "Razem na Święta"!

Koło Wolontariatu w akcji MEN „Razem na Święta”!

Świąteczny czas -złoty świecy blask,

nadzieję masz -tyle wiary w nas

nie jesteś sam -dajesz zamiast brać

szczególny czas -pozwól jemu trwać.

 

Te słowa piosenki przyświecały członkom naszego Koła Wolontariatu podczas działań w ramach akcji ogłoszonej przez MEN „Razem na Święta”.

„Razem na Święta” to akcja MEN, w której zachęcamy uczniów do niesienia pomocy innym. Chcemy, aby działania realizowane często w ramach szkolnych klubów i kół wolontariatu zostały wzmocnione w okresie przedświątecznym, kiedy szczególnie wiele osób czeka na pomoc i wsparcie. Zależy nam jednocześnie na budowaniu wspólnot i umacnianiu więzi międzypokoleniowych oraz kształtowaniu poczucia odpowiedzialności za drugą osobę.

 

Wspólnymi siłami i wielkim zaangażowaniem przygotowaliśmy świąteczne pierniczki i kartki z życzeniami.

W przededniu Świąt odwiedziliśmy wspaniałych emerytowanych Nauczycieli, którzy tworzyli historię naszej szkoły.

Przepraszamy, że nie udało nam się dotrzeć do wszystkich, ale wiedzcie, że pamiętamy i na pewno jeszcze Was odwiedzimy przy kolejnej okazji.

 

W ramach tej akcji zasililiśmy również „serce” Niebieskiego Skarbu.

Zbieranie nakrętek to wciąż jedna z najpopularniejszych akcji charytatywno-ekologicznych polegająca na łączeniu przyjemnego z pożytecznym. Zebrany towar sprzedawany jest firmie recyklingowej, która zakupione zakrętki przerabia na surowiec wtórny (plastikowy granulat). Producent może przetworzyć wówczas zebrane odpady na nowe zakrętki, opakowania, rury PCV czy obudowy komputerów. Uzyskane w ten sposób pieniądze przekazane zostają na leczenie, rehabilitację podopiecznych Stowarzyszenia Pomocy Osobom ze Spektrum Autyzmu „Niebieski Skarb”.

 

To dobrych wspomnień czas
O tym, co lepsze w Nas
Choćby na jedną Noc
Wesołych Dobrych Świąt
Na chwilę stłumić lęk
Odnaleźć w pustce sens
Pożegnać myśli złe
Odrodzić się

 

W imieniu całej społeczności szkolnej życzymy Zdrowych i rodzinnych Świąt. Wolontariusze SKW

wraz z opiekunami: p. E. Makurat, p. E. Gromulską i p. M. Sadowską

 

Uczestniczymy w programach:

bezpieczne_wakacje_180_150