Kolejny sukces matematyczny

Kolejny sukces matematyczny

Maksymilian MŁYŃSKI laureatemem Ogólnopolskiego Konkursu Liga Matematyczna im. Zdzisława Matuskiego

W poniedziałek, 16 kwietnia 2018 roku w Akademii Pomorskiej w Słupsku odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu Liga Matematyczna, w którym brał udział uczeń klasy 6s Maksymilian Młyński.

W finale rozwiązał bezbłędnie wszystkie zadania i otrzymał maksymalną liczbę punktów (podobnie jak czterech innych uczniów). Suma wszystkich zdobytych punktów, łącznie z edycji miesięcznych, z półfinału i finału (125 punktów), dała Maksowi piąte miejsce i pozwoliła uzyskać tytuł LAUREATA Ogólnopolskiego Konkursu Liga Matematyczna im. Zdzisława Matuskiego, organizowanego przez Instytut Matematyki Akademii Pomorskiej w Słupsku oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Słupsku.

W Lidze Matematycznej brali udział również inni uczniowie naszej szkoły: Daniel Zegler kl. 6a, Nikolas Smolis kl. 6s i Igor Kubisiak kl. 6s. Uczniowie Ci uczestniczyli w etapach miesięcznych oraz w półfinale Ligi Matematycznej.

Gratulujemy!

Uczestniczymy w programach:

bezpieczne_wakacje_180_150