Klasa Ia i Ib programuje - Code Week z Uczymy Dzieci Programować 2020

Klasa Ia i Ib programuje – Code Week z Uczymy Dzieci Programować 2020

W ramach obchodów europejskiej inicjatywy Code Week z Uczymy Dzieci Programować wychowawcy klasy Ia i Ib zrealizowali 10 aktywności w 10 dni:

  1. Zaprogramuj zdrowie
  2. Muzyczny kod
  3. Marzę, myślę, konstruuję
  4. Rysuję, maluję, koduję
  5. Kubeczki od A do Z
  6. Zakodowane gry planszowe
  7. Gesty, symbole, bloczki
  8. Bezpieczni w sieci
  9. Pętle, czyli szukamy powtórzeń
  10. Debugowanie, czyli błędy są ok

Tematy zadań można było zrealizować offline, z wykorzystaniem robotów edukacyjnych Ozobot, kolorowymi kubeczkami na macie do kodowania jak i na generatorze wirtualnej maty do kodowania i wirtualnego puzzle z symulatorem robota. Wiele radości i niespodzianek sprawiła dzieciom aplikacja z Puzzle AR ze znacznikami AR oraz Quiver, które pozwoliły oglądać dzieciom prace i przedmioty w rozszerzonej rzeczywistości. Oczywiście nie obyło się o bez obsługi tabletu. Wystukiwaliśmy rytmy i poruszaliśmy się według kodów. Kodowaliśmy również na komputerach na platformie edukacyjnej Code Week. Do wspólnej zabawy zostali włączeni również rodzice. Za pomoc w przygotowaniu zadań bardzo im dziękujemy.

Dzieciaki spisały się na medal!

 

Dziękujemy

Marzena Sadura

Celina Skibicka

Uczestniczymy w programach:

bezpieczne_wakacje_180_150