Julia Waszczuk LAUREATem Ogólnopolskiego Konkursu Liga Matematyczna im. Zdzisława Matuskiego

Julia Waszczuk LAUREATem Ogólnopolskiego Konkursu Liga Matematyczna im. Zdzisława Matuskiego


We wtorek, 26 marca 2019 roku w Akademii Pomorskiej w Słupsku odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu Liga Matematyczna, w którym brali udział uczniowie: Julia Waszczuk (klasa VI b), Grzegorz Syldatk (klasa V b) i Milena Pietruszyńska (klasa IV s).

W finale Julia Waszczuk rozwiązała wszystkie zadania i otrzymała 48 punktów na 50 możliwych. Suma wszystkich zdobytych punktów, łącznie z edycji miesięcznych, z półfinału i finału (129 punktów), dała Julii szóste miejsce i pozwoliła uzyskać tytuł LAUREATA Ogólnopolskiego Konkursu Liga Matematyczna im. Zdzisława Matuskiego, organizowanego przez Instytut Matematyki Akademii Pomorskiej w Słupsku oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Słupsku.

Grzegorz i Milena, którzy również brali udział w najwyższym etapie tego konkursu otrzymali tytuł FINALISTY.

W Lidze Matematycznej brali udział również inni uczniowie naszej szkoły: Maria Engel kl. 6a, Anna Jeka kl. 6b, Natalia Lewandowska kl. 6s, Katarzyna Chojnacka kl. 6a, Michał Gromulski kl. 5s, Joanna Zimnowoda kl. 5a, Ksawery Laskowski kl. 4s, Paweł Król kl. 5a, Jakub Zegler kl. 5a, Martin Bojanowski kl. 5b. Uczniowie Ci uczestniczyli w etapach miesięcznych oraz w półfinale Ligi Matematycznej.

Gratulujemy!

Uczestniczymy w programach:

bezpieczne_wakacje_180_150