Jesienne zabawy w świetlicy szkolnej

Jesienne zabawy w świetlicy szkolnej

W świetlicy szkolnej dzieci miały okazje pobawić się w zabawy, które związane były z owocami i warzywami, które można spotkać jesienią. Uczniowie rozwiązywali rebus, słuchali wiersza Anny Tomaszewicz pt. ,,Dary jesieni’’, oglądali warzywa i owoce, które zostały wymienione w wierszu. Uczniowie zostali podzieleni na dwie drużyny: jabłuszka i gruszki. Drużyny otrzymały zadania do wykonania m.in. umieszczenie na portrecie Pani Jesień kartoników z ilustracjami przedstawiającymi symbole jesieni, które zostały wymienione w wierszu. Dzieci rozpoznawały przy pomocy zmysłu dotyku warzywa i owoce, rozwiązywali krzyżówkę. Uczniowie bawili się w zabawę „rzut kartoflem do worka”- zabawa polegała na wrzuceniu jak największej liczby ziemniaków do worka. W konkurencjach wygrała drużyna jabłuszek. Serdecznie gratulujemy.

Uczestniczymy w programach:

bezpieczne_wakacje_180_150