Jedziemy na etap wojewódzki Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego ,,Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”!

Dnia 15 grudnia w Szkole Podstawowej nr 8 w Lęborku odbył się etap rejonowy Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego ,,Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”. Rejon konkursu obejmuje miasto Lębork i Łebę oraz powiat lęborski i wejherowski. Tegoroczna edycja konkursu obejmuje treści ,,Od konfederacji barskiej do powstania styczniowego”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:

1.Maksymilian Młyński- VS

2.Marta Bonemberg –VI

3.Roksana Baranowska- VI B.

Najlepiej z arkuszem konkursowym poradził sobie Maksymilian, który rozwiązał test na poziomie 88% i jako jedyny piątoklasista zakwalifikował się z rejonu  do etapu wojewódzkiego konkursu, którego finał odbędzie się w marcu 2017 roku. Serdecznie gratulujemy uczestnikom wytrwałości  w zdobywaniu nowych tajników wiedzy, które znacznie wykraczają poza podstawę programową. Wszyscy trzymajmy kciuki za Maksymiliana na etapie wojewódzkim.

 

Uczestniczymy w programach:

bezpieczne_wakacje_180_150