IX Zjazd Szkół im. Polskich Olimpijczyków

IX Zjazd Szkół im. Polskich Olimpijczyków

W dniach 31.05.2017 – 03.06.2017 r reprezentacja uczniów naszej szkoły wraz z opiekunem p. Radosławem Rapalskim oraz dyrektorem szkoły p. Mariolą Małecką uczestniczyła w IX Zjeździe Szkół Podstawowych im. Polskich Olimpijczyków.

Gospodarzem tegorocznego zjazdu szkół była Szkoła Podstawowa nr 5 w Świeciu.

W kilkudniowej imprezie uczestniczyło 8 szkół:

  1. Szkoła Podstawowa nr 2 z Piły
  2. Szkoła Podstawowa nr 23 z Lublina
  3. Szkoła Podstawowa z Kwakowa
  4. Szkoła Podstawowa z Turu
  5. Szkoła Podstawowa z Sulęcina
  6. Szkoła Podstawowa nr 1 z Grodziska Wielkopolskiego
  7. Szkoła Podstawowa nr 3 z Lęborka
  8. Szkoła Podstawowa nr 5 ze Świecia (gospodarze)

Dzieci miały okazję wykazać się sprawnością fizyczną w konkurencjach zarówno na lądzie jak i na wodzie.  Startowały w dyscyplinach z wykorzystaniem kajaków, a także  rozegrały mecze plażowej piłki siatkowej.

Podczas trzech niezwykle aktywnych dni wszystkie reprezentacje szkół odwiedziły Bydgoszcz,  gdzie zwiedziły Muzeum Wyczółkowskiego. Uczestnicy odbyli rejs stateczkiem po Brdzie, następnie odwiedzili Muzeum Olimpizmu na stadionie Zawisza, a tam wzięli udział w Europejskim Festiwalu Lekkoatletycznym. Dzieci miały okazję poznać, porozmawiać i zrobić zdjęcie z legendami polskiej lekkoatletyki oraz z aktualnymi reprezentantami Polski.

W ramach zlotu uczniowie uczestniczyli w żywej lekcji historii podczas spaceru edukacyjnego ulicami miasta Świecia, skorzystali z fantastycznych atrakcji podczas pobytu w Parku Wodnym, a także zwiedzili fascynującą wystawę przyrodniczą w Polednie.

Ponadto wszyscy uczniowie mieli niebywałą okazję poznać olimpijczyków polskich, będących gośćmi ceremonii otwarcia zlotu.

Pogoda dopisała, humory też.  Zawiązały się nowe znajomości, ale też fantastycznie było spotkać się ze znajomymi z poprzednich Zlotów. Nasi uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę i miasto.

Uczestniczymy w programach:

bezpieczne_wakacje_180_150