II Międzynarodowa edycja VI Ogólnopolska akcja bicia rekordu w czytaniu na przerwie "Przerwa na czytanie"

II Międzynarodowa edycja VI Ogólnopolska akcja bicia rekordu w czytaniu na przerwie „Przerwa na czytanie”

Drodzy Uczniowie i Szanowni Rodzice!
W imieniu Samorządu Szkolnego miło mi zaprosić uczniów do wzięcia udziału w II międzynarodowej edycji VI ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.
W naszej szkole akcję przeprowadzimy w poniedziałek 25.10.2021 r. Społeczność szkoły (uczniowie, nauczyciele, administracja oraz inne zaproszone osoby) będą czytały książki (każdy swoją) w wybranym przez siebie miejscu/ miejscach. Grupy szkolne przebywające w tym czasie poza placówką, np. na wycieczkach szkolnych, również mogą wziąć udział w biciu rekordu w czytaniu. Najmłodszym uczniom (nieczytającym samodzielnie) stworzymy tzw. strefy czytania, w których dzieciom będą głośno czytali koledzy, nauczyciele. Poza tym tego dnia zorganizujemy lekcje np. dotyczące ulubionej lektury, bohatera literackiego, itp.
Serdecznie zachęcam do wzięcia udziału w akcji promującej czytelnictwo. Wszak nic nie zastąpi dobrej lektury!

Jolanta Gołębiowska

Plakat Przerwa na czytanie2021

Uczestniczymy w programach:

bezpieczne_wakacje_180_150
Skip to content