GODZINA KODOWANIA

4-10 grudnia 2017 roku był Tygodniem Edukacji Informatycznej, którego główną inicjatywą jest Godzina Kodowania, trwająca faktycznie cały rok. Nasi uczniowie, jak co roku, przystąpili do akcji „Godzina Kodowania” na lekcjach informatyki. Mamy już pierwsze sukcesy – Daniel Zegler z klasy 6a z powodzeniem ukończył kurs 2 i otrzymał certyfikat.

Gratulacje!!!

Koordynator – Anna Piekarczyk

Mottem inicjatywy Godzina Kodowania jest: Każdy uczeń w każdej szkole powinien mieć możliwość nauki informatyki. Dzięki nowej podstawie programowej, to przesłanie jest już realizowane we wszystkich szkołach, z wszystkimi uczniami. Godzina Kodowania dostarcza natomiast środowisk ułatwiających pierwsze kroki w programowanu, jak i dalsze kroki na bardziej zaawansowanym poziomie.

Życzymy powodzenia!