Etap wojewódzki -  Międzynarodowego Konkursu Programowania „Baltie 2020”

Etap wojewódzki –  Międzynarodowego Konkursu Programowania „Baltie 2020”

Za nami już kolejny etap Międzynarodowego Konkursu Programowania – Baltie 2020. Do etapu wojewódzkiego przystąpiło w bieżącym roku szkolnym 23 uczniów z klas I – VII.

W kategorii A – najlepsze wyniki w szkole uzyskali:

1. Oskar Jankowski kl. 3c
  2. Jan Bizewski kl. 3c
  3. Hubert Wasilkowski kl.3a
  4. Patrycja Szymikowska kl.2a
  5. Kalina Gołębiewska kl. 3c
  6. Gracjan Słowy kl. 3a

W kategorii B najlepsze wyniki w szkole uzyskali:

1. Franek Formela kl. 6c
  2. Maja Michalak kl. 7c
  3. Pola Kotłowska kl. 7s

Opiekun – Anna Piekarczyk

Wszyscy w/w  uczniowie rozwiązali poprawnie taką samą ilość zadań – w kategorii A – 3 zadania, w kategorii B – 4 zadania. Kolejność zajmowanych miejsc zależała od szybkości rozwiązania poszczególnych zadań, oraz o ilości użytych komend w każdym zadaniu.

Do finału awansują w każdej kategorii wojewódzcy zwycięzcy oraz najlepsi z listy krajowych nominacji.

Trzymamy kciuki!!!!

Etap domowy oraz szkolny uczniowie pisali w poprzednim roku szkolnym. Ze względu na pandemię konkurs przerwano i wznowiono w bieżącym roku szkolnym. Uczniowie startowali w kategoriach przypisanych w roku szkolnym 2019/2020.

Konkurs „Baltie” to indywidualny Międzynarodowy Konkurs Programowania w języku Baltie. Jest on przeznaczony dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, szkół średnich, uczelni oraz dla organizacji pracujących z dziećmi.

W etapie wojewódzkim uczniowie pracowali online z domu, natomiast finał musi się odbyć w szkole, może się odbyć w szkole ucznia. Wymogami są: stały IP adres (będzie sprawdzany) oraz 2 członkowie komisji z różnych szkół.

Etapy konkursu

• Etap domowy – Termin: 02.2020. Limit czasowy: nie ma wskazanego limitu czasowego, uczniowie mogą pracować w szkole lub w domu.
  • Etap szkolny – Termin: 03.06.2020 . Limit czasowy: 90 minut.
  • Etap wojewódzki – Termin: 31.10.2020. Limit czasowy: 120 minut.
  • Etap międzynarodowy – finał(wyniki także krajowe)Termin: 10.12.2020 – finały (w ČR, SR, PL). Limit czasowy: 150 minut.

Koordynator konkursu – Anna Piekarczyk