Etap wojewódzki -  Międzynarodowego Konkursu Programowania „Baltie 2020”

Etap wojewódzki –  Międzynarodowego Konkursu Programowania „Baltie 2020”

Za nami już kolejny etap Międzynarodowego Konkursu Programowania – Baltie 2020. Do etapu wojewódzkiego przystąpiło w bieżącym roku szkolnym 23 uczniów z klas I – VII.

 

W kategorii A – najlepsze wyniki w szkole uzyskali:

 1. Oskar Jankowski kl. 3c
 2. Jan Bizewski kl. 3c
 3. Hubert Wasilkowski kl.3a
 4. Patrycja Szymikowska kl.2a
 5. Kalina Gołębiewska kl. 3c
 6. Gracjan Słowy kl. 3a

 

W kategorii B najlepsze wyniki w szkole uzyskali:

 1. Franek Formela kl. 6c
 2. Maja Michalak kl. 7c
 3. Pola Kotłowska kl. 7s

Opiekun – Anna Piekarczyk

 

Wszyscy w/w  uczniowie rozwiązali poprawnie taką samą ilość zadań – w kategorii A – 3 zadania, w kategorii B – 4 zadania. Kolejność zajmowanych miejsc zależała od szybkości rozwiązania poszczególnych zadań, oraz o ilości użytych komend w każdym zadaniu.

 

Do finału awansują w każdej kategorii wojewódzcy zwycięzcy oraz najlepsi z listy krajowych nominacji.

 

Trzymamy kciuki!!!!

 

 

Etap domowy oraz szkolny uczniowie pisali w poprzednim roku szkolnym. Ze względu na pandemię konkurs przerwano i wznowiono w bieżącym roku szkolnym. Uczniowie startowali w kategoriach przypisanych w roku szkolnym 2019/2020.

 

Konkurs „Baltie” to indywidualny Międzynarodowy Konkurs Programowania w języku Baltie. Jest on przeznaczony dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, szkół średnich, uczelni oraz dla organizacji pracujących z dziećmi.

 

W etapie wojewódzkim uczniowie pracowali online z domu, natomiast finał musi się odbyć w szkole, może się odbyć w szkole ucznia. Wymogami są: stały IP adres (będzie sprawdzany) oraz 2 członkowie komisji z różnych szkół.

 

 

Etapy konkursu

 • Etap domowy – Termin: 02.2020. Limit czasowy: nie ma wskazanego limitu czasowego, uczniowie mogą pracować w szkole lub w domu.
 • Etap szkolny – Termin: 03.06.2020 . Limit czasowy: 90 minut.
 • Etap wojewódzki – Termin: 31.10.2020. Limit czasowy: 120 minut.
 • Etap międzynarodowy – finał(wyniki także krajowe)Termin: 10.12.2020 – finały (w ČR, SR, PL). Limit czasowy: 150 minut.

Koordynator konkursu – Anna Piekarczyk

 

 

Uczestniczymy w programach:

bezpieczne_wakacje_180_150