ETAP SZKOLNY – Międzynarodowego Konkursu Programowania „Baltie 2022” – wyniki

Międzynarodowy Konkurs Programistyczny „Baltie” to indywidualny konkurs programowania w języku Baltie 3. Jest on przeznaczony dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, średnich, uczelni oraz dla organizacji pracujących z dziećmi.

Konkurs zapisany w „Wykazie zawodów wiedzy …”, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej: laureat konkursu uzyska 4 punkty.

Konkurs składa się z 4 etapów: domowego, szkolnego, wojewódzkiego i międzynarodowego.

Nasza szkoła już po raz 4 przystąpiła do rywalizacji w w/w konkursie. W etapie domowym swoich sił próbowało 93 uczniów z kl. II-VIII.

Do etapu szkolnego zakwalifikowało się 17 uczniów, którzy to w etapie szkolnym zajęli następujące pozycje:

Kategoria A (kl. 1-3)

1. Patrycja Szymikowska kl. 3a
  2. Wojciech Breza kl. 3b
  3. Maja Syldatk kl. 3a
  4. Marcel Pujsza kl. 3a
  5. Michalina Rybicka kl. 2a
  6. Michał Gniba kl. 3a
  7. Wiktor Płotka kl. 2a
  8. Oliwier Sobisz kl. 2a

Kategoria B (kl. 4-6)

1. Martyna Więckowska kl. 4b
  2. Mateusz Gorecki kl. 4b
  3. Olga Kapustka kl. 4b

Kategoria C (kl. 7-8 + 1 klasa szkoły średniej)

1. Szymon Gromadzki kl. 8a
  2. Franek Formela kl. 7c
  3. Grzegorz Syldatk kl. 8b
  4. Paweł Król kl. 8a
  5. Nikola Koszałka kl. 8s
  6. Krzysztof Borkowski kl. 7d

Konkurs prowadzony jest na Platformie Konkursowej Baltie 3. Zawodnik sam wysyła swoje pliki do Platformy w trakcie konkursu. Rozwiązania uczniów ocenia serwer konkursowy Baltie. Ostateczny ranking zawodnika zależy od średniej ważonej rankingu w poprawnie rozwiązanych zadaniach. W przypadku remisu, wyżej oceniany jest zawodnik, który lepiej rozwiązał trudniejsze zadanie.

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się wszyscy uczniowie z etapu szkolnego.

Koordynator i organizator konkursu – Anna Piekarczyk