DZIEŃ DZIECKA W KL. 1B

DZIEŃ DZIECKA W KL. 1B

Dzień Dziecka to bardzo ważne święto dla całej społeczności dziecięcej. Corocznie w szkole były organizowane różnego rodzaju atrakcje, lecz tegoroczna sytuacja związana z pandemią sprawiała, że stało się to prawie niemożliwe. Jednak mimo tego rodzice i wychowawczyni kl. 1b postarali się aby ten dzień umilić dzieciom i wykorzystali pomysł Pani Ewy Formeli. Każde dziecko tego dnia rano otrzymało balon napełniony helem, do którego był przymocowany list od wychowawczyni i słodki upominek. Zostało to nazwane „pocztą balonową”. Aby całą akcję usprawnić kilkoro Rodziców podzieliło się na 4 grupy i dostarczyli przesyłki wprost do rąk dzieci. Dla dzieci było to wielkim zaskoczeniem, bo wszystko było utrzymane w tajemnicy przed dziećmi. Uczniowie byli bardzo zadowoleni, większość z nich pierwszy raz otrzymało papierowy list i w dodatku mogli już samodzielnie go przeczytać. Przy okazji bardzo dziękuję Rodzicom za świetne pomysły i sprawne działanie w różnych sytuacjach.

Wychowawczyni kl.1b

Anna Sobótka

 

Przykładowy list:

                                                                                                                                                                                                    Lębork 01.06.2020

Drogi Wojtku !

Znamy się już od kilku miesięcy. Do niedawna spotykaliśmy się w szkole. Niestety, tak się wydarzyło, że od pewnego czasu nasze spotkania mogą odbywać się za pomocą różnych wynalazków technicznych. Pomyślałam, że jeszcze nie pisałam do Ciebie listu a jest to ogromna przyjemność otrzymać od kogoś list.

To jest trudny i dziwny czas dla dorosłych i dla dzieci, ale mam nadzieję, że niebawem wszystko wróci do normy i będziemy mogli spotkać się jak dawniej.

Dzisiaj jest święto wszystkich dzieci – Dzień Dziecka!!!

W tym bardzo ważnym dniu, na który czeka każde dziecko chcę Tobie życzyć wielu słonecznych i szczęśliwych chwil, beztroskich zabaw z przyjaciółmi, góry wymarzonych prezentów i aby uśmiech jak najczęściej gościł na Twojej buzi. Również życzę żebyś potrafił dobrze wykorzystać ten czas bycia dzieckiem na snucie marzeń, fantazjowanie, przenoszenie się do świata baśni oraz rozwijanie swoich zainteresowań i pasji. Abyś czuł się zawsze kochany i zauważany przez najbliższych i tych, których spotkasz na swojej drodze życiowej. Niech w Twoim życiu nie zabraknie miejsca na zdobywanie wiedzy.

                                                                                      Z pozdrowieniami

                                                                                  Twoja wychowawczyni

                                                                                              Anna Sobótka

Uczestniczymy w programach:

bezpieczne_wakacje_180_150