Dzień dobrych wiadomości ( 8 września)

Dzień dobrych wiadomości ( 8 września)

Dzień Dobrych Wiadomości obchodzony 8 września to święto ustanowione w 2001 roku w Warszawie przez środowiska zrzeszające elity intelektualne i artystyczne. Dzień Dobrych Wiadomości ma być przeciwwagą dla współczesnych trendów w mediach, które codziennie bombardują opinię publiczną negatywnymi, a często również zatrważającymi informacjami. Kreowana w ten sposób rzeczywistość jawi się jako świat pełen zła, pozbawiony ludzkiej dobroci, wzajemnego szacunki i powodów do radości. Takie wyobrażenie o otaczającej nas rzeczywistości, także tej najbliższej, rozbudza pesymizm i przekonanie o tym, iż nic dobrego nie może nas spotkać. Jest również przyczyną powszechnego narzekania, które uważane jest za jedną z naszych narodowych przywar.

ZAPRASZAMY NA ŚWIĘTO DOBRYCH WIADOMOŚCI
– 8 września (wtorek), w holu szkoły będzie stała kolorowa Skrzynka Dobrych Wiadomości.

Uczniu, nauczycielu, pracowniku szkoły – zostaw Dobrą Wiadomość dla kogoś kogo lubisz (przy wiadomości dopisz imię, nazwisko i klasę osoby, do której skierowana jest wiadomość), a Dobra Wiadomość na pewno do niego dotrze!

Uczestniczymy w programach:

bezpieczne_wakacje_180_150