Dogoterapia w świetlicy

Dogoterapia w świetlicy

W pierwszym tygodniu października, na zaproszenie pani Celiny Wojtaszek, w naszej świetlicy pojawiła się pani Magda- dogoterapeutka ze swoim pieskiem Niko. Dzieci mogły wziąć udział w jednej z form dogoterapii jaką jest edukacja z psem. Podczas tego spotkania uczniowie dowiedzieli się, jak bezpiecznie i odpowiedzialnie postępować z czworonogiem. Ćwiczyli także pozycję bezpieczną tzw. „żółwia”, która może uratować im życie w wypadku ataku agresywnego psa. Dzieci miały także okazję przełamać lęk przed czworonogami i pogłębić kontakt przez podejście do psa, pogłaskanie go i nakarmienie. Ponadto dogoterapeutka zaprezentowała nam wiele sztuczek w wykonaniu Nika.

Zajęcia te dostarczyły naszym uczniom wiele pozytywnej energii.

Dziękujemy pani Magdzie za bardzo ciekawą lekcję!

Uczestniczymy w programach:

bezpieczne_wakacje_180_150