Dobre wiadomości z etapu rejonowego

Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego ,,Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”

Dobre wiadomości z etapu rejonowego Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego ,,Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”

Dnia 10 stycznia 2018 roku odbył się etap rejonowy Ogólnopolskiego Konkursu ,,Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922”. Tematyka konkursu obejmuje w tym roku okres, który wpisuje się w okrągłą rocznicę 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie muszą wykazać się znajomością faktografii, malarstwa uzbrojenia i formacji wojskowych. Naszą szkołę reprezentował Daniel Zegler z kl VI A który z powodzeniem przeszedł etap szkolny i świetnie zaprezentował się w rejonie zdobywając II miejsce. Aby uzyskać kwalifikacje do etapu wojewódzkiego uczestnicy musieli rozwiązać test na poziomie co najmniej 80%. Miło nam poinformować, że Daniel zakwalifikował się  do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 5 kwietnia.

Trzymajmy kciuki za naszego ucznia:)

Uczestniczymy w programach:

bezpieczne_wakacje_180_150