Debata społeczna

W środę 14.02.2018r. o godz. 16.30 w naszej szkole odbyła się debata społeczna zorganizowana przez  Komendę Powiatową Policji oraz dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3  w Lęborku p.Mariolę Małecką. Debatę poprowadziła st. sierż. Aleksandra Ligmanowska. Ponadto udział wzięli p.o. Komendanta Powiatowego Policji w Lęborku, kom. Mariusz Mejer, zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji podkom. Krzysztof Wojtas, dzielnicowi i profilaktyk społeczny . Z ramienia Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, udział wziął sierż. sztab. Mateusz Kmiecik.

Debata dotyczyła m. in. cyberzagrożeń , „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” w Polsce i aplikacji „Moja Komenda”. Podczas debaty omówiony został temat niebezpieczeństw czyhających w sieci m.in. atakujące w sieci wirusy, wszechobecna przemoc i cyberprzemoc oraz mit internetowej anonimowości. Policjanci zwrócili wszystkim uwagę na wartość i odpowiedzialność za pisane w sieci słowo, przedstawiano przykłady zupełnie nowego i powszechnego zjawiska jakim jest cyberprzemoc oraz powiedzieli jak postępować w przypadku ujawnienia takiego procederu w internecie. Następnie funkcjonariuszka zajmująca się profilaktyką społeczną, przedstawiła i omówiła prezentację dotyczącą cyberzagrożeń , wskazując najczęstsze sygnały, na które należy zwrócić uwagę w kontaktach dzieci i młodzieży w sieci. Dzielnicowi opowiedzieli o aplikacji „Moja Komenda” oraz o Krajowej Mapie Zagrożenia Bezpieczeństwa, omawiając najczęściej nanoszone na mapę wykroczenia i przestępstwa oraz procedurę mającą na celu wyeliminowanie zaznaczonego zagrożenia.

Rodzicom serdecznie dziękujemy za udział w debacie.