Code Week - dzień 1 z Uczymy Dzieci Programować

Code Week – dzień 1 z Uczymy Dzieci Programować

Podczas realizacji pierwszego zadania uczniowie z klasy IIab rozmawiali o ważnej inicjatywie jaką jest Code Week. Dyskutowali o potrzebie nauki kodowania w dzisiejszych czasach. Nauczyciel zapoznał dzieci ze stroną www.codeweek.eu i zadaniami, które dzieci będą realizować w najbliższych dniach. Uczestnicy zajęć obejrzeli na tablicy interaktywnej taniec robotów i samodzielnie go zatańczyli. Dodatkową atrakcją tego dnia były przygotowane przez dzieci maski robotów, które uatrakcyjniły nam pokaz tańca. Nie obyło się również bez klasowego konkursu na najciekawszą  maskę robota. Uczniowie, którzy chętnie wykonują prace dodatkowe mogli pobawić się rozszerzoną rzeczywistością i pokolorować dynię z hasłem Code Week z aplikacji Quiver. Wszyscy bardzo miło spędzili ten dzień.

 

Celina Skibicka

Marzena Sadura

Uczestniczymy w programach:

bezpieczne_wakacje_180_150