Cała Polska Programuje

Cała Polska Programuje

I … MAMY TO!

W dniach 28.09.do 10.10  klasa Ia i Ib przystąpiła do inicjatywy i konkursu „Cała Polska Programuje” w ramach europejskiego wydarzenia Code Week. Na pamiątkę udziału w Code Week z Uczymy Dzieci Programować otrzymaliśmy wspaniałe certyfikaty.

Dla ciekawskich:

CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa konkurują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Zachęcamy do udziału w tym największym programistycznym wydarzeniu w Europie.

Akcja odbywa się na terenie całej Europy i skierowana jest do  wszystkich tych, którzy są zainteresowani programowaniem lub dopiero chcą z nim rozpocząć swoją przygodę. Polscy uczniowie i nauczyciele rokrocznie wykazują duże zainteresowanie tą inicjatywą. Dwa lata temu Polska zajęła trzecie, a w ubiegłym roku – już drugie miejsce pod względem przeprowadzonych inicjatyw związanych z programowaniem.

W tym roku liczymy na pierwsze miejsce.

 

Marzena Sadura

Celina Skibicka

 

plakat-cala-polska-programuje Marzena Celina

Uczestniczymy w programach:

bezpieczne_wakacje_180_150