Bezpieczne ferie

Zima to doskonały czas zabaw na świeżym powietrzu, jazdy na nartach i sankach, łyżwach  oraz ślizgania się po lodzie. Aby bezpiecznie spędzić czas wolny od zajęć w szkole należy pamiętać o podstawowych zasadach podczas różnorodnych zabaw zimowych oraz poruszania się po drodze.  W związku z tym 25 stycznia dzieci z klasy IV a zawitały do biblioteki, aby dowiedzieć się jak bezpiecznie spędzić czas wolny podczas ferii zimowych.

Pani bibliotekarka w  sposób jasny i ciekawy przedstawiła zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać w okresie zimowym. Poruszyła i wyjaśniła m. in. zakazy dotyczące zabawy na zamarzniętych jeziorach i rzekach, rzucania śnieżkami w jadące samochody czy podpinania sanek do samochodu czy innego pojazdu mechanicznego .Dzieci dowiedziały się również o zasadach bezpiecznej jazdy na łyżwach oraz zapamiętały numery alarmowe, których należy użyć w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia. Pogadankę wzbogacono o prezentację multimedialną dla lepszego utrwalenia i zapamiętania wiadomości.
Kamila Wrońska