Beskidy - Energylandia - Kraków - wycieczka klasy VIs

Beskidy – Energylandia – Kraków – wycieczka klasy VIs

W dniach 6-8 maja uczniowie klasy VIs uczestniczyli w wycieczce: Beskidy-Energylandia- Kraków. Pierwszego dnia po komfortowej podróży w pendolino dotarliśmy do malowniczo położonej miejscowości Zawoja u podnóża Babiej Góry. Wędrówka łagodnym szlakiem pod okiem przewodnika pozwoliła zaczerpnąć świeżego i mroźnego górskiego powietrza a jednocześnie nasycić się pięknem zaśnieżonych szczytów górskich. Przewodnik przybliżył nam historię tworzenia się pasm górskich i poprowadził nas do pobliskiego skansenu. Dzień zakończyliśmy ogniskiem. Drugi dzień to całodniowe szaleństwo w Energylandii. Tego nie da się opisać, to trzeba zobaczyć. Uczniowie wykazali się nie lada odwagą korzystając z najbardziej ekstremalnych zjeżdżalni, których wysokość dochodziła do 74 metrów. Wróciliśmy do Zawoi pełni wrażeń. Trzeciego dnia pożegnaliśmy góry i wyruszyliśmy do Krakowa. Pani przewodnik przybliżyła nam historię dawnej stolicy Polski i oprowadziła po najpiękniejszych miejscach Krakowa. Były to wyjątkowe dni które długo pozostaną w naszej pamięci. Serdeczne dziękujemy Pani Katarzynie Stence i Pani Kamilli Wrońskiej za opiekę. Uczniowie klasy VIs z wychowawcą Mirosławą Grynkiewicz.

Uczestniczymy w programach:

bezpieczne_wakacje_180_150