„Baltic. Pies na krze”

„Baltic. Pies na krze”

Pamiętacie tę historię? O psie, który w styczniu 2010 roku przepłynął Wisłę na kawałku kry, aby w końcu – przemarznięty i przestraszony – został uratowany przez załogę statku badawczego gdyńskiego Morskiego Instytutu Rybackiego R/V Baltica na wodach Zatoki Gdańskiej?
Na tę sceniczną adaptację opisaną w książce Barbary Gawryluk „Baltic. Pies, który płynął na krze” – udali się uczniowie klasy IVA i IVB.
Młodzi odbiorcy sztuki utwierdzili się w przekonaniu, że takie wartości jak dobroć, współczucie i dbałość o słabszych są dla nas cały czas ważne. Nie tylko w opowieściach o międzyludzkich relacjach, ale również o relacjach między człowiekiem i każdą inną żywą istotą.
Po zakończeniu spektaklu spotkali się z aktorem Teatru Miniatura w Gdańsku i bohaterem przedstawienia Balticem. To bardzo wzruszający i pełen emocji spektakl. Polecamy wszystkim!

Opiekunowie: B. Jachimowicz, M. Gocalińska, B. Brzeska, M. Wojciechowicz

2 3 5 6 7 4

Uczestniczymy w programach:

bezpieczne_wakacje_180_150