Akcja „Uwolnij książkę”

Bookcrossing

Akcja „Uwolnij książkę” – Bookcrossing !!!

Po szkole wędrują…książki !!!

 

Akcja „Uwolnij książkę” – Bookcrossing !!!

 

Serdecznie zapraszamy dzieci  wraz z rodzicami oraz nauczycieli do udziału w Ogólnopolskiej Akcji Bookcrossing-”Uwolnij książkę”. Bookcrossing powstał by uwalniać książki, a tym samym dawać innym radość czytania. Uwalnianie książek (krążenie książek) – to idea nieodpłatnego przekazywania książek innym osobom, polegająca na pozostawianiu ich w miejscach publicznych, jak również w miejscach specjalnie oznaczonych.

W myśl tej idei nasza szkoła zaprasza wszystkie dzieci wraz z rodzicami i nauczycieli do włączenia się do akcji. W związku z tym będzie można przynieść do biblioteki książki  z własnego zbioru ,które będziemy chcieli „uwolnić”. Książki zostaną opatrzone specjalną etykietą i wystawione na przygotowanym do tego regale, umieszczonym w bibliotece.  Taką książkę będzie można zabrać ze sobą do domu, przeczytać, przynieść z powrotem i zabrać kolejną.

Celem tej inicjatywy jest popularyzowanie czytania. To również przekonanie innych ,że dzielenie się jest lepsze od posiadania!

 

W czasie trwania akcji będzie można przynosić kolejne książki ze swojego zbioru, które chcemy by również zostały „uwolnione”.

 

Dziel się z innymi radością czytania !!!!

Uczestniczymy w programach:

bezpieczne_wakacje_180_150